Vårt vackra Stockholm etsning Carl Larsson
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL LARSSON ETSNING. CARL LARSSON. Vårt vackra Stockholm. Utgivet till förmån för Daniel Fallström-fonden. Stockholm (Bröderna Lagerström) 1920.
4to (323x24 cm). 1 etsning av Carl Larsson, monogramsignerad av Karin Larsson samt 39 planscher efter Henry Goodwin, Upplaga i 200 exemplar, detta nr 93.
Samtida hfrbd. Exlibris.
Skador på bandet, ryggen lös, något lös i bindingen.
408134
2016-09-24