Vårt vackra Stockholm etsning Carl Larsson

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

CARL LARSSON ETSNING. CARL LARSSON. Vårt vackra Stockholm. Utgivet till förmån för Daniel Fallström-fonden. Stockholm (Bröderna Lagerström) 1920.
4to (323x24 cm). 1 etsning av Carl Larsson, monogramsignerad av Karin Larsson samt 39 planscher efter Henry Goodwin, Upplaga i 200 exemplar, detta nr 93.
Samtida hfrbd. Exlibris.

Skador på bandet, ryggen lös, något lös i bindingen.

408134

2016-09-24