Porslin Kina 1700-tal

Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal
Porslin Kina 1700-tal

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MUGG, KOPPAR, ASSIETTER, 14 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), batavia, mandarinporslin, famille rose samt underglasyrblått, varierande dekor, diameter ca 7-14 cm

Nagg, sprickor, lagningar

408202

2016-09-28