Porslin Kina 1700-tal
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MUGG, KOPPAR, ASSIETTER, 14 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), batavia, mandarinporslin, famille rose samt underglasyrblått, varierande dekor, diameter ca 7-14 cm
Nagg, sprickor, lagningar
408202
2016-09-28