Ljuskrona gustaviansk stil
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för åtta ljus, höjd ca 118, diameter ca 90 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm
Enstaka nagg
408206
2016-09-25