Ljuskrona gustaviansk stil

Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil
Ljuskrona gustaviansk stil

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, stomme i mässing, behängd med olikslipade prismor, för åtta ljus, höjd ca 118, diameter ca 90 cm
PROVENIENS: Restaurant Pelikan, Södermalm, Stockholm

Enstaka nagg

408206

2016-09-25