Baljfåtöljer

Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer
Baljfåtöljer

Klubbat för:

5 600 SEK

5 000 SEK

BALJFÅTÖLJER, tidigt 1900-tal, empirstil, utförda i björk, dekorativa bronsornament, stoppad sits samt ryggdyna, textil klädsel, sitthöjd ca 55, djup 67 cm.

På enstaka ställen är klädseln lös, bruks och åldersrelaterat slitage.

408287

2016-09-25