Baljfåtöljer
Klubbat för:
5 600 SEK
5 000 SEK
BALJFÅTÖLJER, tidigt 1900-tal, empirstil, utförda i björk, dekorativa bronsornament, stoppad sits samt ryggdyna, textil klädsel, sitthöjd ca 55, djup 67 cm.
På enstaka ställen är klädseln lös, bruks och åldersrelaterat slitage.
408287
2016-09-25