Ljusstake allmoge 1600-tal

Ljusstake allmoge 1600-tal
Ljusstake allmoge 1600-tal
Ljusstake allmoge 1600-tal
Ljusstake allmoge 1600-tal
Ljusstake allmoge 1600-tal
Ljusstake allmoge 1600-tal

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LJUSSTAKE, allmoge, svarvad bok, ljushållare av mässing, märkt " HES ANO 1684", höjd ca 13 cm

Åldersrelaterat slitage, torrspricka, mynningsskada

408328

2016-10-22