Skålar 1 par Kina 1600-tal
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLAR, 1 par, porslin, Kina, 1600-tal, troligtvis tillverkade för den sydostasiatiska marknaden, dekor i underglasyrblått av växtrankor och fjäril, diameter ca 13,5 cm
Glasyrsläpp, kantnagg
408415
2016-09-28