Skrin nysilver 1900-talets början
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKRIN, nysilver, omkring 1910, rektangulärt, två svängda handtag, reliefdekor av lejon och lejoninna, graverade initialer JS och årtal 1911, invändig inredning med röd sammet, 35x12 cm höjd 12 cm
Proveniens: Familjen Streiffert, Fairyhill vid Ringsjön (Skåne)
408433
2016-10-02