Skrin nysilver 1900-talets början

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKRIN, nysilver, omkring 1910, rektangulärt, två svängda handtag, reliefdekor av lejon och lejoninna, graverade initialer JS och årtal 1911, invändig inredning med röd sammet, 35x12 cm höjd 12 cm
Proveniens: Familjen Streiffert, Fairyhill vid Ringsjön (Skåne)

408433

2016-10-02