Salongsgrupp rokokostil
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, STOLAR, 4 st, rokokostil, 1800-tal, sannolikt Danmark, vitbemålat trä,skuren dekor, textilklädd sits, ball and claw-fötter, bredd soffa ca 118, sitthöjd 51, stolarnas sitthöjd 48 cm
Renoverade och kompletterade, senare bemålning, en stol med skador, färgbortfall
408521
2016-09-28