Salongsgrupp rokokostil

Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil
Salongsgrupp rokokostil

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SOFFA, STOLAR, 4 st, rokokostil, 1800-tal, sannolikt Danmark, vitbemålat trä,skuren dekor, textilklädd sits, ball and claw-fötter, bredd soffa ca 118, sitthöjd 51, stolarnas sitthöjd 48 cm

Renoverade och kompletterade, senare bemålning, en stol med skador, färgbortfall

408521

2016-09-28