Bordslampa Karl Lindström

Bordslampa Karl Lindström
Bordslampa Karl Lindström
Bordslampa Karl Lindström
Bordslampa Karl Lindström
Bordslampa Karl Lindström
Bordslampa Karl Lindström

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KARL LINDSTRÖM, bordslampa, 1900-talets början, jugend, Rörstrand, underglasyr, dekor av vinterlandskap, botten märkt KL, höjd ca 29 cm exkl lampsockel

Flera kantnagg

408700

2016-09-30