Spegel och konsolbord

Spegel och konsolbord
Spegel och konsolbord
Spegel och konsolbord
Spegel och konsolbord
Spegel och konsolbord
Spegel och konsolbord

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPEGEL och KONSOLBORD, 1800-talets första hälft, empire, spegel i mahognyfaner, krön med glasmålning, intarsiadekor, konsolbord i lövträ med svärtad skiva, spegelns mått ca 156x57 cm, konsolbordets mått ca höjd 84, 54x31 cm

Slitage, skador, kompletterat glas, konsolbord och spegel ej ursprungligen sammanhörande.

409136

2016-09-30