Ljuskrona empirestil
Klubbat för:
9 400 SEK
Schätzwert
5 000 SEK
Beschreibung
LJUSKRONA, 1920-tal, empirestil, stomme i metall, behängd med slipade prismor, korgbotten, nio ljushållare med porslinsfäste, höjd 83 cm, diameter 43 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage, enstaka prismor med skador, behov av ny el
409142
2016-09-30