Ljuskrona empirestil

Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil
Ljuskrona empirestil

Klubbat för:

9 400 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

LJUSKRONA, 1920-tal, empirestil, stomme i metall, behängd med slipade prismor, korgbotten, nio ljushållare med porslinsfäste, höjd 83 cm, diameter 43 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, enstaka prismor med skador, behov av ny el

409142

2016-09-30