Tallrik tallrikar vas Kina
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 2 st, VAS, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått av figurscener, varav en bär märkning, diameter ca 23, höjd 28 cm, TALLRIK, porslin, Kina, Kangxi, dekor i underglasyrblått av reserver med stiliserade blommor, diameter ca 22,5 cm,
Tallriken med glasyrnagg
409212
2016-09-30