Tallrikar Kina 1700-tal

Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal
Tallrikar Kina 1700-tal

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

TALLRIKAR, 8 st, TALLRIKAR, djupa, 7 st, porslin, Kina, qianlong, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, diameter ca 23 resp 22,5 cm

Smärre sprickor och nagg

409218

2016-09-30