Bojan penselvas kanna Kina och Japan

Klubbat för:

450 SEK

1 500 SEK

BOJAN, PENSELVAS, porslin, Kina, 1800- resp 1900-tal, dekor i emaljfärger av pioner resp figurscen med tecken, penselvasen bär märkning, höjd ca 16 resp 28 cm, KANNA, porslin, Japan, 1800-tal, hjälmformad, dekor i imarifärger, livet med dekor av fenixfågel, höjd ca 12 cm

Bojan o penselvas med smärre kantnagg

409230

2016-09-30