Bojan penselvas kanna Kina och Japan
Klubbat för:
450 SEK
1 500 SEK
BOJAN, PENSELVAS, porslin, Kina, 1800- resp 1900-tal, dekor i emaljfärger av pioner resp figurscen med tecken, penselvasen bär märkning, höjd ca 16 resp 28 cm, KANNA, porslin, Japan, 1800-tal, hjälmformad, dekor i imarifärger, livet med dekor av fenixfågel, höjd ca 12 cm
Bojan o penselvas med smärre kantnagg
409230
2016-09-30