Karaff kannor Spanien resp Böhmen

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KARAFF, KANNA, Spanien, 1700-talets slut/ 1800-talets första hälft, La Granja, etsad dekor, kannan med spår av förgyllning, höjd ca 30 resp 19 cm, KARAFF, Böhmen, 17/1800-tal, slipad dekor, höjd ca 27 cm

Karaffen med större fotnagg

409267

2016-09-30