Sengustaviansk sekretär
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SEKRETÄR, sengustaviansk, i Gustaf Foltjerns art, fanerad i mahogny, mässingsbeslag, skiva av kalksten, dekor med tandsnitt, inredning med lådor, höjd ca 122, 53x117 cm
Ytskador, senare beslag, lagad skiva, sprickor, lister saknas, fanérlagningar
409359
2016-09-30