Sengustaviansk sekretär

Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär
Sengustaviansk sekretär

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SEKRETÄR, sengustaviansk, i Gustaf Foltjerns art, fanerad i mahogny, mässingsbeslag, skiva av kalksten, dekor med tandsnitt, inredning med lådor, höjd ca 122, 53x117 cm

Ytskador, senare beslag, lagad skiva, sprickor, lister saknas, fanérlagningar

409359

2016-09-30