Axel Törneman teckningar/illustrationer

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

AXEL TÖRNEMAN (1880-1925): (4) akvarell- och tuschteckningar på papper, varav ett med dubbelsidiga motiv, bl a originalillustration till Sigfrid Siwertz Mälarpirater, monogramsignerade, ca 12 x 12 cm

PROVENIENS: Kooperativa Förbundets konstförening

409532

2016-10-01