Göran Wärff glasobjekt

Göran Wärff glasobjekt
Göran Wärff glasobjekt

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GÖRAN WÄRFF (född 1933), glasobjekt i form av klot med havsanemonliknande inneslutningar i blått samt luftbubblor, Kosta, signerad "Kosta Göran Wärff 52"", sockel av diabas med graverad silverplakett, höjd exklusive sockel ca 11,5 cm

PROVENIENS: Kooperativa Förbundets konstförening

409551

2016-10-01