Göran Wärff glasobjekt
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GÖRAN WÄRFF (född 1933), glasobjekt i form av klot med havsanemonliknande inneslutningar i blått samt luftbubblor, Kosta, signerad "Kosta Göran Wärff 52"", sockel av diabas med graverad silverplakett, höjd exklusive sockel ca 11,5 cm
PROVENIENS: Kooperativa Förbundets konstförening
409551
2016-10-01