Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÄGARE, 2 st, silver, Jonas Elg, Västerås 1791, Nils Tornberg Linköping 1797, invändigt förgyllda, graverade, höjd 9,5-10 cm, vikt ca 125 g

Med inskription, smärre bucklor

409586

2016-10-01