Alice Nordin
2016-10-01
409630
| Klubbat belopp | 6 400 SEK |
| Utropspris | 8 000 SEK |
ALICE NORDIN, taklampa, jugend, 1900-talets början, signerad, patinerad brons, rund form med kedjelänkar, dekor av blommor samt kvinnofigurer, glaskupor me ddekor av spindelväv, diameter ca 63, höjd 53 cm
Smärre slitage, glaskupa saknas