Alice Nordin
Klubbat för:
6 400 SEK
Arviointi
8 000 SEK
Kuvaus
ALICE NORDIN, taklampa, jugend, 1900-talets början, signerad, patinerad brons, rund form med kedjelänkar, dekor av blommor samt kvinnofigurer, glaskupor me ddekor av spindelväv, diameter ca 63, höjd 53 cm
Kuntoraportti
Smärre slitage, glaskupa saknas
409630
Päivämäärä:
2016-10-01