Alice Nordin

Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin
Alice Nordin

Klubbat för:

6 400 SEK

Arviointi

8 000 SEK

Kuvaus

ALICE NORDIN, taklampa, jugend, 1900-talets början, signerad, patinerad brons, rund form med kedjelänkar, dekor av blommor samt kvinnofigurer, glaskupor me ddekor av spindelväv, diameter ca 63, höjd 53 cm

Kuntoraportti

Smärre slitage, glaskupa saknas

409630

Päivämäärä:

2016-10-01