Bägare och kalk i silver

Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver
Bägare och kalk i silver

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, 4 st, KALK, silver, 1800-tal, kalk med graverad dekor och stämplad Lorentz Lindgren (verksam Borås 1775-1803), en bägare med fasetterat liv, stämplad Fredrik och Wilhelm Zethelius Stockholm 1842, höjd 4,5-11,5 cm, vikt 330 g

En med gåvogravyr

409660

2016-10-02