Sigri Sundborg ca 24 teckningar

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SIGRID SUNDBORG (1858-1933), Akademistudier ca 24 st, huvudsakligen signerade, kol och blyerts, varierande format ca 60x50 cm
Sigrid Sundborg studerade måleri vid Konstakademien 1879-1985 men kom att ägna sig åt konst- och antikvitetshandel i Stockholm

Skador

409839

2016-10-02