Arthur Percy Bå Vinranka
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARTHUR PERCY, servis, ca 61 dlr, "Blå Vinranka", bestående av: 9 förrätt / efterrätt, 11 djupa efterrättstallrikar, 9 bärtallrikar, 10 assietter, såsskål, såskanna, 2 uppläggningsskålar, uppläggningsfat, 2 mindre fat med hänkel, karott med lock, kanna, kaffekanna, tekanna, gräddkanna, 7+4 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat
Krackeleringar, missfärgningar, glasyrnagg kan förekomma
409905
2016-10-02