Arthur Percy Bå Vinranka

Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka
Arthur Percy Bå Vinranka

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ARTHUR PERCY, servis, ca 61 dlr, "Blå Vinranka", bestående av: 9 förrätt / efterrätt, 11 djupa efterrättstallrikar, 9 bärtallrikar, 10 assietter, såsskål, såskanna, 2 uppläggningsskålar, uppläggningsfat, 2 mindre fat med hänkel, karott med lock, kanna, kaffekanna, tekanna, gräddkanna, 7+4 tekoppar med fat, 11 kaffekoppar med fat

Krackeleringar, missfärgningar, glasyrnagg kan förekomma

409905

2016-10-02