Vas Yen-Yen Kina
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, porslin, s. k. "Yen-Yen", Kina, 1900-tal, Kangxistil, dekor av parställda drakar med den brinnande pärlan i underglasyrblått, botten med Kangxis sex karaktärers märke, höjd ca 26 cm
Fotringen med obetydligt nagg
409987
2016-10-02