Senapskanna saltkar i barockstil silver
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SENAPSKANNA, SALTKAR, 1 par, silver, med 3 skedar, barockstil, på kulfötter, dekor med mynt, delvis förgyllda, stämplade K Anderson, Stockholm 1944, höjd 4-7,5 cm, vikt ca 135 g
En glasinsats med mindre nagg
410065
2016-10-03