Chagall Mandiargues m.fl. konstböcker 3 vol

Klubbat för:

600 SEK

2 000 SEK

KONSTBÖCKER MED LITOGRAFIER (3)
CHAGALL, MIRÓ M.FL. MANDIARGUES, A. P. DE. Chagall. Paris (Maeght) 1976.
4:o. 1 dubbelsidig originalfärglitogrfi Marc Chagall, kol. o.a. illustrationer.
Miró a l´encre, Taillandier, Paris (XXe Siècle) 1972. 2 originalfärglitografier Joan Miró, omslag, blått klotband i kassett.
Zervos, Pablo Picasso. Vol. 9. 1958

Zervos lös i häftningen, vissa skador

410094

2016-10-02