Taklampa

Taklampa
Taklampa
Taklampa
Taklampa

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, möjligen ateljé Lyktan, armatur samt dekorring i mässing, gul skärm, stämplad Made in Sweden, skärmens höjd ca 37 cm

Slitage, skärm med mindre skador

410142

2016-10-03