Taklampa
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 200 SEK
TAKLAMPA, omkring 1900-talets mitt, möjligen ateljé Lyktan, armatur samt dekorring i mässing, gul skärm, stämplad Made in Sweden, skärmens höjd ca 37 cm
Slitage, skärm med mindre skador
410142
2016-10-03