Fåtölj 1960-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
INGE ANDERSSON, fåtölj, ´´Tunis", Bröderna Andersson, 1960-tal, teak, höjd ca 36 cm
Modellen avbildad i Siesing, Andreas: "Svenska Möbler - Folkhemsform i ull, jakaranda, furu och bok", Atlantis Förlag, Stockholm, 2015, sid 276
Slitage, fläckar
410292
2016-10-03