Bordspendyl empire

Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire
Bordspendyl empire

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

5 000 SEK

Kuvaus

BORDSPENDYL, empire, urtavla märkt Holmgren, Stockholm, förgylld brons, vitemaljerad urtavla monterad i postament flankerad av Orfeus, krönande lyra och standar, bas med dekor i relief av band draperat kring pil samt lagerkrans, kulfötter, längd 25 cm, bredd 11,5 cm, höjd 32 cm, nyckel finns.

Kuntoraportti

Bruksslitage, skador och lagningar, skador på emalj, dekordel på lyran saknas, ej funktionstestad

410503

Päivämäärä:

2016-10-04