Bordspendyl empire
Klubbat för:
5 200 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
BORDSPENDYL, empire, urtavla märkt Holmgren, Stockholm, förgylld brons, vitemaljerad urtavla monterad i postament flankerad av Orfeus, krönande lyra och standar, bas med dekor i relief av band draperat kring pil samt lagerkrans, kulfötter, längd 25 cm, bredd 11,5 cm, höjd 32 cm, nyckel finns.
Kuntoraportti
Bruksslitage, skador och lagningar, skador på emalj, dekordel på lyran saknas, ej funktionstestad
410503
Päivämäärä:
2016-10-04