Golvvas orientalisk

Golvvas orientalisk
Golvvas orientalisk
Golvvas orientalisk
Golvvas orientalisk
Golvvas orientalisk
Golvvas orientalisk

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVVAS, 1900-talets andra hälft, orientalisk, lergods, grönpatinerad med inskuren dekor, höjd 63 cm

Botten och mynning med nagg

410625

2016-10-04