Oskar Laske akvarell
Klubbat för:
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OSKAR LASKE (Österrike, 1874-1951), Promenad i park, möjligen motiv från Schönbrunns slottspark i Wien, signerad och daterad O. Laske 1946, akvarell på papper, 43x36 cm
Proveniens: Inköpt i Wien, Österrike 1946 av nuvarande ägares far.
410906
2016-10-06