Oskar Laske akvarell

Oskar Laske akvarell
Oskar Laske akvarell
Oskar Laske akvarell
Oskar Laske akvarell

Klubbat för:

8 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

OSKAR LASKE (Österrike, 1874-1951), Promenad i park, möjligen motiv från Schönbrunns slottspark i Wien, signerad och daterad O. Laske 1946, akvarell på papper, 43x36 cm

Proveniens: Inköpt i Wien, Österrike 1946 av nuvarande ägares far.

410906

2016-10-06