Tillbaka till katalog

Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas

Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas
Kumi Sugai färgserigrafi på plexiglas

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

Beskrivning

KUMI SUGAÏ (1919-1996): Komposition, numrerad 31/100, färgserigrafi på plexiglas, 20x13 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

411290

Datum:

2016-10-22