Tillbaka till katalog

Henry Moore färglitografi

Henry Moore färglitografi
Henry Moore färglitografi

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

Beskrivning

HENRY MOORE (1898-1986): Heads, Figures and Ideas, färglitografi med Henry Moore vattenstämpel, bladstorlek 46x32 cm, oramad
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm

Konditionsrapport

Auktionsnummer:

411570

Datum:

2016-10-22