Tillbaka till katalog
Fernand Legér litografier
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Beskrivning
FERNAND LEGER (1881-1955): Ur Cirque, sju litografier ur sviten, fyra tryckta i färg, bladstorlek 42x32 cm
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Konditionsrapport
Gulnad, smuts, fläckar
Auktionsnummer:
411605
Datum:
2016-10-22