Dosa i emalj
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DOSA, emalj, 17/1800-tal, polykromt handmålad dekor av figurscener i kartuscher mot grön fond omgärdad av gulddekor, metallmontering, höjd 4, 6,5x8,5 cm
Smärr emaljskador, insidan med emaljspricka
411615
2016-10-08