Tema allmoge laggkärl

Tema allmoge laggkärl
Tema allmoge laggkärl
Tema allmoge laggkärl
Tema allmoge laggkärl
Tema allmoge laggkärl
Tema allmoge laggkärl

Klubbat för:

550 SEK

1 000 SEK

LAGGKÄRL, allmoge, Hälsingland, 1800-tal, höjd 46, längd 60, bredd 54 cm.

Smärre slitage, handtag till lock saknas.

411629

2016-10-20