Ampel empirestil

Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil
Ampel empirestil

Klubbat för:

17 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

AMPEL, empirestil, 1800-talets andra hälft, för 12 ljus, förgylld och mörkpatinerad brons, ljusarmar i form av puttis med blomsterkorgar, lamphus i form av romersk oljelampa, genombrutna kedjor, höjd 100 cm

Slitage, armar något stuckade, borrad för el

411636

2016-10-10