Kabinettskåp
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KABINETTSKÅP, 1700-tal, europeiskt lackarbete, bakom dörr 10 lådor, dekor föreställande kinesiska landskap, tuppar trnor, i rött svart och guld, beslag och nyckelskylt av mässing, höjd ca 160, 100x49 cm
Slitage och skador, senare undrede, nyckel saknas
411718
2016-10-08