Stringbord design Nils Strinning
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
NILS "NISSE" STRINNING (1917-2006), matbord, 1900-talets mitt, bordsskiva med klaff i teak, stålben med svart plast, fotavslut i mässing, höjd ca 72, bredd 80, längd 130x50 cm.
Klaffen saknar spärranordning, smärre slitage.
411756
2016-10-08