Örhängen hänge svart emalj orientpärlor

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

ÖRHÄNGEN, 1 par, 14 k guld och förgylld metall, HÄNGE, förgylld metall, svart emalj samt ankare med dekor av orientpärlor, omkring 1900, märkta MS, etui medföljer

Emaljskador, hänget med senare krok

411867

2016-10-15