Matservis Johnson Bros Holland
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATSERVIS, 45 dlr, flintgods, Flow blue, "Holland" och "Normandy" Johnson Bros, England, 1900-talets början, besående av: 8 djupatallrikar, 20 mattallrikar, 3 tekoppar med fat, 4 assietter, 2 såsskålar, 1+1+1 uppläggningsskålar, 2+1+1 uppläggningsfat, terrin
Enstaka nagg och sprickor kan förekomma
411908
2016-10-09