Kaffekanna sockerskål gräddkanna silver

Klubbat för:

3 400 SEK

3 500 SEK

KAFFEKANNA, SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA, silver, 1900-tal, rokokostil, importstämplar, kannans höjd 25 cm, total vikt ca 1000 g

en bendekor saknas på kaffekannans handtag

411930

2016-10-09