Skeppsur och Barmoeter Schatz
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SCHATZ, skeppsur, barometer, Tyskland 1900-tal, runda urhus av mässing, klockan med vit urtavla och romerska siffror, en märkt Royal Mariner, barometern med termometer, diameter ca 18 cm
Bruksslitage, nyckel saknas
412035
2016-10-15