Golvlampa förgylld

Golvlampa förgylld
Golvlampa förgylld
Golvlampa förgylld
Golvlampa förgylld
Golvlampa förgylld
Golvlampa förgylld

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVARMATUR, trä, 1900-talets första hälft, USA, pelarfot i förgyllt trä med skuren dekor, två glödlampshållare i metall samt kronformad skärm i textil, höjd ca 170 cm

Vissa skador

412200

2016-10-11