Spelbord Firma Otto Wretling
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPELBORD med pallar, enligt uppgift Firma Otto Wretling, Umeå, 1930-tal, skuret i trä med dekor i svart och förgyllning, lös skiva med undervarande backammonspel, två utdragbara drinkskivor i glas, textilklädd sits på pallarna, mått bord höjd 71, 38x53 cm
Bruksslitage, fläckar, skador
412269
2016-10-11