Spelbord Firma Otto Wretling

Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling
Spelbord Firma Otto Wretling

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SPELBORD med pallar, enligt uppgift Firma Otto Wretling, Umeå, 1930-tal, skuret i trä med dekor i svart och förgyllning, lös skiva med undervarande backammonspel, två utdragbara drinkskivor i glas, textilklädd sits på pallarna, mått bord höjd 71, 38x53 cm

Bruksslitage, fläckar, skador

412269

2016-10-11