Pietra dura

Pietra dura
Pietra dura
Pietra dura
Pietra dura

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PIETRA DURA, 1900-talets andra hälft, motiv med blommor i kruka, skiva i svart marmor och med ett flertal olika stensorter, monterad i träram från tidigt 1900-tal med iläggningar av sten och stenimitationer, höjd (med ram) ca 56, största bredd 39 cm.

Ramen med mindre bitar borta samt slitage.

412276

2016-10-15